Een traject voor coaches, psychologen en therapeuten
Wil jij:
- Het werken in en met het lichaam verdiepen
- In begeleiding loskomen van praten en het lijf laten spreken in ervaren en voelen
- De polyvagaaltheorie in de praktijk leren toepassen
- Kennis van overdracht en tegenoverdracht verdiepen door er mee te werken
- Je authenticiteit als begeleider verstevigen
- Groeien en ontwikkelen door je eigen thema’s in te brengen
- Vanuit diep innerlijk weten oefeningen durven laten ontstaan
Dan is dit traject de plek waar je vanuit eigen kracht, in de bedding van de groep, voor jezelf en in je professie Deep Level kunt gaan.
De beweging waar we mee werken:
In dit traject onderzoeken, experimenteren en werken we met de beweging van aan-wezig naar in-wezig.
Af-wezig: absent, elders, uit, weg, zoek
Contact maken gebeurt veelal vanuit automatisme. Reacties zijn onbewust en worden bepaald door aannames en interpretaties vanuit eerdere ervaringen. Hoe je geleerd hebt de wereld te zien en ervaren, bepaalt hoe je de ander ziet en ervaart en daarmee ook hoe je communiceert.
Aan-wezig: beschikbaar, tegenwoordig, present, voor de ander zijn.
Hier kan nog steeds twijfel ontstaan in wat je doet. Je reacties in uitwisseling kunnen nog beïnvloed worden door je eigen inkleuring van wat de ander zegt en doet. Je reageert dan vanuit wat er in jou geraakt wordt. Daarmee is er kans op overdracht en tegen overdracht situaties; patronen herhalen zich, de uitwisseling wordt een herhaling van eerdere ervaringen en is niet meer in het hier en nu.
In-wezig: gewaar zijn hoe het in ons is.
Hoe het voelt binnen in je lijf, je mind, je emoties, je spiritualiteit.
Hier woont ook je innerlijk weten.
Een wijsheid die niet persé uit boeken komt, niet persé aangeleerd is.
Het komt echt uit jou, het eigen, onaangepaste en authentieke deel.
In-wezig zijn is een diep contact in jezelf en daarmee contact met het grotere geheel van het leven/universum.
In-wezig zijn is de plek van je hogere zelf en liefde.
Vanuit in-wezigheid kan jij je klant de bedding bieden om (in) veiligheid te gaan voelen.
In-wezig zijn maakt het mogelijk dat je alles wat zich aandient kan insluiten en er mee werken. Het vergroot je persoonlijke en professionele bereik.
Het daagt je uit je steeds opnieuw te verhouden tot wat is van mij, wat van de ander, wat is mijn antwoord op wat er gebeurt in de interactie met de ander(en). Hoe beweeg ik, wat is dienend? Wat dient de ander, wat mij, wat ons samen. Vanuit de intentie: alles is goed.
In-wezig zijn maakt het mogelijk de helpende beweging volledig uit de ander te laten komen. Het houdt jezelf heel en op je plek, het maakt de ander heel én er hoeft niets gefixt te worden.
Je kunt daardoor meer ontspannen in je begeleidersschap, je zelfvertrouwen groeit, je gevoel van innerlijk weten en van daaruit handelen versterkt je eigenwaarde én je professionaliteit.
Bouwstenen in dit traject:
- Je leert werken vanuit de werking van ons autonome zenuwstelsel, zoals uitgewerkt in de polyvagaaltheorie. Daarin komt veel samen, wat zich al eerder in het veld liet zien, maar nog weinig taal had. In de polyvagaal wordt verder gegaan dan fight, flight en freeze en de bijbehorende (hormonale) veranderingen. Fawn (verzorgen) is al toegevoegd in het rijtje traumaresponses, maar ook de attache/cry respons (aanklampen).
Essentiële stof in ons fysiek veilig voelen en klanten begeleiden in dat proces.
Autonome zenuwstelsels reageren op elkaar, ook als we met klanten aan het werk zijn.
Kunnen zijn en bewegen in wat er in die wisselwerking gebeurt, verstevigt ons begeleidersschap, waardoor we klanten meer veiligheid kunnen bieden. In die veiligheid kunnen zij leren hoe zij hun veiligheid vergroten.
- In ons lichaam zijn de primaire emoties het meest voelbaar. Daarom werken we met het lichaam; bewegen we voorbij de verhalen uit het hoofd naar werken met het lijf. Je zult merken dat daardoor steeds meer de essentie van wie we zijn spreekt. En we groeien in het vertrouwen op de wijsheid van ons lichaam en innerlijk weten.
- Daarnaast verdiepen we onze kennis van overdracht en tegenoverdracht door er mee te werken in de groep en in de inbreng van casuïstiek.
- We gebruiken de dynamiek in de groep als leermateriaal voor je eigen proces en experimenteren met je professionele rol.
- We voeden elkaar door ieders smaak en eigenheid ruimte en plek te geven. We zijn een groep collega’s die elkaar door ’t jaar heen voedt en support en zich laat voelen in alle leer- en viermomenten die je inbrengt.
- Het traject bestaat uit 8 dinsdagen van 10.00 – 16.00 uur, in de natuur in de omgeving van Arnhem.
- We werken in een structuur waarbij we een deel van de dag werken in het thema van de dag en de groep oefeningen aangeboden krijgt. En een deel van de dag is bestemd voor het inbrengen van eigen thema’s.
- Vanaf de eerste dag werken we aan het aangaan van verbinding en gezamenlijk in proces gaan.
- Er zal een besloten community zijn, waar tussen de dagen door gedeeld en gevraagd kan worden, waardoor het proces voortgezet kan worden.
Ben je bereid om te onderzoeken waar je persoonlijke thema’s je professie raken?
Wil je ervaren hoe je jezelf daar bewegingsruimte in kan geven?
Heb je de moed om dit samen in een verbonden groep te onderzoeken?
Kun je voorbij de verhalen bewegen en durf je te vertrouwen op de wijsheid van je lichaam en je innerlijk weten?
Dit traject zal verder bewegen dan de trainingen systemisch werk in de natuur.
Binnen de dagthema’s brengen we de meest passende oefeningen, o.b.v. de groep, wat er gebeurt, wat de behoefte is. We nemen je op die manier mee hoe er vanuit in contact zijn met diep innerlijk weten, er ruimte is om oefeningen als vanzelf te laten ontstaan. Deep level dus.
Ik zal al mijn aan- en inwezigheid met je delen deze dagen en je uitnodigen hetzelfde te doen. En dit alles natuurlijk in de vrije natuur die precies de juiste omstandigheden creëert voor groei.
Laat het me weten als dit bij je resoneert. We spreken dan een moment af om elkaar te zien of te bellen.
Data en dagthema’s
Dag 1 – 20 mei Landen in veiligheid
Dag 2 – 10 juni Je energiestroom volgen – Human Design
Dag 3 – 1 juli Polyvagaaltheorie in beweging
Dag 4 – 26 aug Pre-verbale dynamiek in jou en de ander
Dag 5 – 16 sept In- en uit verbinding bewegen
Dag 6 – 7 okt Je plek innemen
Dag 7 – 28 okt Je stem laten horen
Dag 8 – 2 dec In verbinding afscheid nemen
Jouw investering
- Deep level coach vraagt een investering van 2997,- excl btw bij betaling in een keer,
of 375 excl btw bij betaling in 8 termijnen.